вівторок, 12 квітня 2016 р.


         Початок вшанування святого Валентина як покровителя людської любові має давню історію.
Звичайно, свого найбільшого романтизму свято святого Валентина набрало у час романтиків Середньовіччя. Одним з перших письмових записів про день святого Валентина як день закоханих знаходимо у Джеффрі Чосера (1344–1400), батька англійської літератури, у його творі «Пташиний парламент», де розповідається про сон, в якому птахи влаштували собі Валентинин день, і який звичайно відображає атмосферу цього дня в епоху письменника, і, звичайно, не без іронії.  У святому Валентинові християни вбачали також покровителя подружньої любові. День Святого Валентина, романтична легенда про Святого Валентина!
Християнського проповідника Валентина посадили в римську в'язницю за віру і невдовзі засудили до страти. Сидячи під вартою, Валентин закохався у сліпу дівчину, дочку в'язничного наглядача. Користуючись своїми медичними знаннями, він зцілив її від сліпоти.
За іншою версією, сліпа дочка тюремника сама закохалася у Валентина. Той як священик, що дав обітницю безшлюбності, не міг відповісти на її почуття, але в ніч перед стратою (ніч проти 14 лютого) прислав їй зворушливий лист, який підписав «Твій Валентин». У пам'ять про це тепер у День Святого Валентина заведено дарувати одне одному «валентинки» — вітальні листівки у вигляді сердечок, з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, які не підписують, і той, хто отримує, повинен сам здогадатися, від кого вони…

У бібліотеці відбувся літературно – музичний вечір «Любові всевишній присвячується…». Захоплено слухали учасники свята вірші про кохання, пригадували відомих письменників, які писали  про любов,  згадали і назви світових романів про неземне кохання, і звичайно ж  пісні, романси чарували серця.

Немає коментарів:

Дописати коментар