пʼятниця, 10 березня 2023 р.

Символ державної величі!

 

                        ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ

    Президією Верховної Ради України 15 січня 1992 року було затверджено музичну редакцію Державного Гімну України («Ще не вмерла Україна»), автором якої є Михайло Вербицький, слова Павла Чубинського.

    Історія гімну бере початок у 1862 році, коли Павло Чубинський  написав слова, а вже потім священник Михайло Вербицький – музику.

    23-річний натхненний представник київської богеми Чубинський написав перший текст гімну в квартирі на вулиці Великій Васильківській.

    Вірш набув неабиякої популярності і потрапив у руки російської поліції. За “шкідливий вплив на розум простолюду” Павла Чубинського вислали в Архангельську губернію.

    У 1939 році Карпатська Україна проголосила гімном вірш «Ще не вмерла Україна» Михайло Вербицький написав музику, яка у поєднанні зі словом стала одним з головних символів нашої держави, поряд із прапором і гербом.

    Мало хто знає з українців, що спочатку автор,  Михайло Вербицький, написав музику для гітари, а вже згодом адаптував її для хору.

    Лише Іван Франко та Леся Українка визначали "Ще не вмерла Україна" як національний гімн.

    «Ще не вмерла Україна» Чубинського і Вербицького лунала під час проголошення Акту Злуки.

    Згідно з пропозицією колишнього Президента України, Леоніда Кучми, перша строфа гімну була змінена: "Ще не вмерла України і слава, і воля".

    У 2003 році Україна отримала затверджений текст гімну. 6 березня Верховна Рада ухвалила закон про державний Гімн України.

    10 березня День Державного Гімну України.


Немає коментарів:

Дописати коментар